Bağlar Bal

Güzellik

Pürüzsüz bir cilt için bakım maskeleri

Güzel bir cilde sahip olmanın çeşitli yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden en kolay ve zararsız olanı doğal yöntemlerden geçiyor. Pürüzsüz bir cilt için bu maskeleri uygulayabilirsiniz…

Killi mısır unu maskesi

Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getirilir. Temiz cilde sürülür, kuruyana kadar beklenir. Kuruduktan sonra artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsunuz. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan..

Yumurta akı maskesi

1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

Domates maskesi

1 adet doğranmış domates, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi .Tüm malzemeleri karıştırıp, blendırdan geçirin. Sonra yüzünüzdeki lekelerin üzerine, ince bir tabaka halinde sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayarak temizleyin.

Cilt lekeleri için maske 1

Malzemeler:
1 çay kaşığı üzüm sirkesi
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı su

Malzemeler karıştırılır sabah akşam cilde kompres yapılır.

Cilt lekeleri için maske 2

Malzemeler:
2 çay kaşığı sirke
1 çay kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı su
Malzemeler karıştırılır cilt her gece pamukla silinir. Sabah yıkanır.

Cilt lekeleri için maske 3

Buzdolabında kalmaktan dolayı sararmış olan bir salatalığı ikiye bölüp lekeler ovulur lekelerin ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bunu her gün ya da haftada 3 gün yapabilirsiniz.

Yazın oluşan çil ve lekeler için maske

Bir çorba kaşığı pirinci bir su bardağı light sütte pişirip tülbentten geçirin. Her akşam yüzünüze kompres yaparak uygulayınız. Buna kür halinde devam edin.

Sağlık Bilgileri Sağlık Bilgileri Kdv Hesapla