Bağlar Bal

Kestane Balı

Bağlar Bal  Kestane Balı özel bir baldır. Sabit arıcılık ürünü olduğundan tamamen yörenin kendine has aromasını taşır. beslenen kadınların tercihidir.
Bağlar Bal Kestane Balının sahip olduğu besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı üzerinde olumlu etkilerini ailenin beslenmesini üstlenen kadınların bilmesi gerekmektedir.

Bal


Arıcılar için
uygulama

Android app on Google Play

Bağlar Bal - Sağlıklı YaşamZAYIFLAMA FORMÜLLERİ
 
Email Listesine Üye Olun    Özet Akışına Ücretsiz Abone Olun.

Bizi Takip Edin:

Facebook    Twitter

 

Bal ile Nasıl Kilo Verilir 

Diyet Yapan Kadınlar için
Sağlık Dolu Tarifler

 

 

Mucize besin kestane balı ile kilo vermeye ne dersiniz?

 

Kestane Balının nefis tadıyla vücudunuzu toksinlerden arındırın.

Doğayla birlikte bedenimizin de neşeyle karşıladığı bahar ve yaz ayları güzel günlerin habercisi. Tatilin müjdecisi olan bu günlerde beslenme düzenimize dikkat etmemiz ise zorunlu. Özellikle rahat kıyafetlerle geçireceğimiz yaz günlerinde vücudumuzun ince ve sağlıklı görünmesi öncelikle kadınların en önemsediği konulardan biri. Deniz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte uzmanlar kadınlarımıza sağlıklı bir yaz mevsimi için önemli önerilerde bulunuyor.

Diyet döneminde vücudun ihtiyaç duyduğu önemli maddeleri içinde barındıran kestane balı diyet yapanların en önemli dostu.

Doğanın özenle sunduğu nefis ballar dengeli beslenmenin en önemli anahtarı. Vücudun rahat ve sağlıklı çalışması için vazgeçilmez olan vitaminlerin, minerallerin ve enzimlerin en doğal haliyle bulunduğu  Kestane Balı sizlere sağlıklı ve zayıf yaz günlerinin müjdesini veriyor.

Bağlar Bal sağlıklı ve kolay zayıflamaya yardımcı olacak önerisiyle göz ardı edilmeyecek bir formül sunuyor. Bir ay süreyle uygulayacağınız bu kür ile kendinizi yenilenmiş ve daha zinde hissedeceksiniz. Bu kürü ihtiyaç duyduğunuz dönemlerde tekrarlayabilirsiniz.

 Kestane ballı sağlık kokteyli tarifi - Bal ve Elma sirkesi


 1 tatlı kaşığı Kestane Balı
 1 çorba kaşığı elma sirkesi
 1 çay bardağı ılık suda karıştırılıp, 15 dakika bekletilir ve aç karnına sabahları "yudum yudum" içilir.

Elma sirkesi ile zayıflayın 

Diyetisyen Naciye İla Deniz, elma sirkesinin insan bedenini içten ve dıştan kullanılabilen olağanüstü doğal bir sıvı olduğunu söyledi.

Elma sirkesi ile nasıl zayıflanır?


Taşıdığı bikarbonat iyonları sayesinde sindirimi kolaylaştıran tek meyve olan elmanın, sirkesinin de genel sağlık açısından büyük önem taşıdığını söyleyen Deniz, 'Kanı temizleyen, bedeni ve zihni yorgunluklarda yatıştırıcı tesire sahip olan, idrar söktürücü özelliği bulunan, karaciğer ve damar sertliği hastalıklarıyla, hemoroid, egzama ve deri hastalıklarına iyi gelen elmanın sirkesi de, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısının güçlenmesini sağlar' dedi.

Deniz, ılık bir bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal karıştırılarak yapılan kokteylin sabahları aç karnına içilmesi halinde vücutta biriken fazla yağın atımının kolaylaşacağı tavsiyesinde bulunarak, şöyle konuştu. 'Elma sirkesi, içerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir.

Elma sirkesi bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebilen olağanüstü bir sıvıdır. İçerdiği yüksek orandaki Potasyum sayesinde kas yapısını güçlendiren, strese karşı koyabilecek dayanıklılık kazandıran, grip, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarının hafif geçilmesini sağlayan elma sirkesi, boğaz ağrısı, öksürük ve ses kısıklığına da iyi gelmektedir. Elma sirkeleriyle yapılan salatanın yüksek kolestrole karşı da iyi geldiğini açıklayan Deniz, 'Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmez.

Ergenlik sivilceleri, dış derinin sıkılığı, gaz şişkinliği, kabızlık gibi birçok soruna yararı bilinen elma sirkesinin yüksek potasyum nedeniyle böbrek hastaları, asit değerinin yüksek olması nedeniyle de ülserliler ve gastriti olanlar tarafından tüketilmemesi gerekir' diye konuştu.
 
Elma Sirkesi Nasıl Yapılır?

 

Diyet Yapan Kadınlar için
Sağlık Dolu Bir Tarif :
Bal ile Kilo Verin !Bal Diyeti


50 kiloluk bir insan her gün 1500-2000 kalorilik gıda ile beslenmesi durumunda mevcut olan kilosunu korur. Bu kişi bir ay boyunca her gün 250 kalori fazla alırsa bir kilo alır, bir ay boyunca her gün 250 kalori az alırsa da bir kilo verir. Buradan şu sonuca varabiliriz: Her 7 bin kalori bir kiloya eşittir.

Şişmanlığı araştıran uzmanlara göre, en sağlıklı ve güvenli zayıflama hızı haftada bir kilodan fazla olmamalı. Zayıflama süresinde bile her gün alınan kalori miktarının bin kaloriden az olmaması gerekiyor.

Biyolojik bir fabrikaya benzeyen vücudumuz güvenli ve etkili bir şekilde çalışabilmek için her gün en az 1000 kaloriye gereksinim duyar, aksi takdirde kalp ve damardaki proteinlerin azalması ve kalp hastalığına yol açar, hatta ölüme sebep olur. Çok uzun bir zaman içinde günde 1000 kaloriden az enerji alınması durumunda insan vücudundaki hücreler yetersiz beslenmeden dolayı kanserli hücrelere dönüşebilir. İnsanların çoğunluğu yetersiz beslenmenin kanserin nedenlerinden biri olduğundan habersiz. Sağlıksız zayıflama ilaçları kullananlar ya da düzensiz rejim yapanlar kilo verirken, sağlıklarını da kaybederler.

Kilo vermek için sağlıklı yöntemler de var. Bunlardan biri de bal diyetidir.

Bal ve polen.

 Bal Diyeti:

Genel olarak balın şişmanlığa yol açtığı sanılır. Ancak bu, yanlış bir görüştür. Bal esas olarak glikoz ve meyve şekerinden oluşuyor. Şişmanlığa neden olan sakaroz ise bal oluşumunun sadece yüzde 5'ini teşkil ediyor. Glikoz ve meyve şekeri vücut tarafından doğrudan alındığı için yağa dönüşmez.

Diyet programı:


Kahvaltı: ekmek ya da un yemeği, sonra bir bardak süt veya yoğurt, kahvaltı sonunda bir elma

Öğle yemeği: sebze ve az et veya ekmek ve sebze (et ve ekmeği birlikte yemeyin!)

Öğleden sonra saat 4'te bir bardak yoğurt

Akşam yemeği: az sebze ve bir bardak ballı su (bir bardak suya bir yada iki kaşık kestane balı )
 


Bal ve Sirke

Ballı içecek deyince ilk aklıma gelen sabah kalkar kalmaz hazırladığım ballı sirkeli karışım.


1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı elma sirkesi
1/4 çay kaşığı zencefil
1/4 çay kaşığı tarçın
bir bardak ılık suda karıştırılır.

Metabolizmayı hızlandıran ve sindirim sistemini temizleyen özelliği nedeniyle zayıflatıyor.

Bir kaç gün devam edince bir tören gibi kalkar kalkmaz yapılacak ilk iş haline geliyor.

İlgili konular:

Elma sirkesi nasıl yapılır?

Kilo vermeye yardımcı besinler


Doğal ilaç olarak kestane balı bir numaradır.
 

Özel Arama

Site Düzenlemesi
BaglarBal

Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına yönelik hiç bir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
Copyright © 2008-2010 Bağlar Bal 

Kullanım Sözleşmesi I Gizlilik Bildirgesi I İade ve Garanti

Sağlık Bilgileri