Bağlar Bal

Kestane Balı

Bağlar Bal  Kestane Balı özel bir baldır. Sabit arıcılık ürünü olduğundan tamamen yörenin kendine has aromasını taşır. beslenen kadınların tercihidir.
Bağlar Bal Kestane Balının sahip olduğu besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı üzerinde olumlu etkilerini ailenin beslenmesini üstlenen kadınların bilmesi gerekmektedir.

Bal


Arıcılar için
uygulama

Android app on Google Play

Bağlar Bal - Sağlıklı Yaşam


Kilo almak istiyorum

Email Listesine Üye Olun    Özet Akışına Ücretsiz Abone Olun.

Bizi Takip Edin:

Facebook    Twitter

Kilo Almak

       

Boyunuz   cm
   
Kilonuz   kg İdeal Kilonuz   kg
Yaşınız    
Cinsiyetiniz Fark   kg
       
       
 

Polen iştah açıcı özelliği sebebiyle
 kilo almada yardımcınız olabilir..

Etkili bir Polen kullanımı 3 hafta süreyle sabah-akşam çocuklarda 1 çay kaşığı, erişkinlerde 1 tatlı kaşığı saf polen alınarak uygulanabilir. Saf Polen doğrudan alınabileceği gibi, süt ya da yoğurt içinde, balla karıştırılarak ya da suyla da alınabilir. Saf Polenden yararlanabilmek için düzenli ve sürekli bir kullanım tavsiye edilir.

Kilo almanız için mutlaka düzenli beslenmeniz gereklidir.

Kalorisi yüksek diye bol yağlı, salçalı, kızartmalardan, soslu vb. ağır yiyeceklerden kaçının. Bu tür yiyecekler mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi verir. Ondan sonraki öğünlerde yetersiz (az) yemenize neden olur. Bu tür yiyeceklerin sindirimi zor ve aynı zamanda mideyi de yorar.

Günde 2-3 büyük öğün yerine 5-6 küçük öğün yapın.

Öğün sayısının artırılması hem toplamda alınacak besin miktarını artırır hem de depolamayı artıracağı için şişmanlamaya yardımcı olur. 3 ana 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün beslenmeniz gereklidir.

Düzenli spor yapın.

Öncelikle spor yapmalısınız. Spor iştahınızı açacaktır. Açık havada yapacağınız tempolu yürüyüş vb. sporlar beslenmenizi kolaylaştıracaktır. Bol bol yürüyüş yapın, spor iştahınızı açar. Ayrıca vücudun kendini toparlaması ve kasların güçlenmesini sağlar. Öğünlerde et-peynir gurubu, ekmek gurubu, kalsiyum gurubu (süt-yoğurt) dengeli bir şekilde olmalı. Yemeklerinizi yavaş yavaş yemenizi öneririm. Zorlandığınız yerde ara verip bekleyin kendinize aşırı baskı yapmayınız.  Spor denilince sadece kilo vermek için yapılan bir aktivite gibi düşünülse de düzenli bir spor hayatı bütün hayatı düzenlediği gibi kilo almak isteyenlerin de vücudunun dengeye ulaşması için gereklidir.

Bunun için bir fitness salonuna yazılmanızı ve düzenli olarak devam etmenizi öneririz. Alınan besinlerin tamamen yağ şeklinde depolanması kiloyu dengesiz olarak almanıza sebep olacağı için ileride şu an içinde bulunduğunuz durumdan çok daha kötü durumlara düşmenize sebep olabilir. Sağlıklı kilo alma yöntemi diyorsak bu işin içinde düzenli egzersiz olmazsa olmazdır.

Bol proteinli yiyecekler tüketin.

Proteinli yiyecekler doğal yollardan kilo almanızı sağlayacak en önemli unsurlardır. Sağlıklı kilo alma yöntemlerinin en başında düzenli bir kas yapısı oluşturulması gelir ve bu kas yapısının oluşturulması da bol protein tüketilmesi ve düzenli egzersiz ile olur. Yumurtanın özellikle beyazı, tavuk, hindi ya da yağsız et gibi ürünler seçilmelidir. Yağ oranı az ve bol proteinli ürünler işe yarar çünkü kas çalışırken kandaki şeker bitince proteinler kasların yapısında kullanılmaya başlar ve istediğimiz kilo alma olayı da böylece gerçekleşir.

 Egzersiz sonrası karbonhidratlı yiyecekler yiyin.

Antreman sırasında vücuttaki karbonhidratlar öncelikli olarak kullanıldığı için en çok tüketilmiş olan karbonhidratları geri almak önemlidir. Her antremandan sonra karbonhidrat içeren basit ürünler tüketin. Makarnayı, pizzayı bol bol yiyin.

 

Yemek yerken su içmeyin.

Yemek yerken su içilmesi tamamen kilo alma karşıtı bir davranıştır. Zayıflamak isteyenlere genelde söylenir yemeklerle beraber su içilmesi. Yemekle beraber bol su tüketimi yiyebileceğiniz miktarı azaltır. Kolalı içecekleri de en aza indirin. İştahı kapar.

 İştah artırıcı maddelere önem verin.

Örnek olarak nane, kimyon gibi baharatlar iştah açıcı özellikleriyle bilinir. Yemeklerle beraber bunların tüketilmesi işer yarar. Pizza bol baharatıyla bu yönden faydalıdır. Bol salata tüketin. Salatalarınıza soğan ekleyin. Soğan iştahı açar.

Sigara içiyorsanız bırakın

Sigara içiyorsanız bırakın, iştahınızı kapatır. Sigarayı bırakanların kilo aldıklarını görmüşsünüzdür.

Stresten uzaklaşın

Sevdiklerinizle beraber olun, gülün, gevşeyin.

Sevdiklerinizle beraber olun

*Çörek otu yarı yarıya balla karıştırıldıktan sonra sabah ve aksam aç karnına birer tatlı kasığı yenilirse kuvvet artar, zihin açılır.

*Dövülmüş fındık, tarçın ve sakız bal ile karıştırılarak sabah aksam aç karnına yenilirse vücut gelişir ve hiç bir hastalık giremez.

*Beyaz kantaron çiçekleri balla karıştırıldıktan sonra, havuç tohumları ile yenilirse vücut kuvvet kazanır.

*Dövülmüş şalgam tohumları, üç misli balla karıştırıldıktan sonra gül suyu ilavesi ile yapılan macun kuvvet kaynağıdır,şehvet arttırıcıdır.

*Turpun dövülmüş tohumları, üç misli balla karıştırıp yenirse vücut kuvvet kazanır.


İlgili Konular:

Polenin faydaları

Ballı Tatlılar

Lokman Hekimden Tavsiyeler

Kilonu hesapla

Kilo almak istiyorum

 

Özel Arama

Site Düzenlemesi
BaglarBal

Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına yönelik hiç bir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
Copyright © 2008-2010 Bağlar Bal 

Kullanım Sözleşmesi I Gizlilik Bildirgesi I İade ve Garanti

Sağlık Bilgileri