Bağlar Bal

Kestane Balı

Bağlar Bal  Kestane Balı özel bir baldır. Sabit arıcılık ürünü olduğundan tamamen yörenin kendine has aromasını taşır. beslenen kadınların tercihidir.
Bağlar Bal Kestane Balının sahip olduğu besleyici özellikleri nedeniyle insan sağlığı üzerinde olumlu etkilerini ailenin beslenmesini üstlenen kadınların bilmesi gerekmektedir.

Bal


Arıcılar için
uygulama

Android app on Google Play

Bağlar Bal - Sağlıklı Yaşam


Sarmısak

Email Listesine Üye Olun    Özet Akışına Ücretsiz Abone Olun.

Bizi Takip Edin:

Facebook    Twitter

Sarmısak

Uzmanlar, her gün çiğ sarmısak yemenin Pandemik A(H1N1) gribinden korunmak için yararlı olabileceğini bildiriyor. Gribal enfeksiyonlarından korunmada C vitamini deposu limonun da sıklıkla kullanılması salık veriliyor.

Antiviral özelliği ile sarmısak gripten korur

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yalçın Tekol, her gün yenecek orta boyda 3-4 diş çiğ sarmısağın, gripten korunmak için yararlı olabileceğini söyledi.

 

Sarmısağın grip virüsüne etkisinin özel olarak test edilmediğini belirten Tekol, ''Ancak, daha önce yapılan denemelerde sarmısağın grip virüsünün çeşitli tiplerine karşı etkili olduğu anlaşılmıştır. Dolayısıyla gripten korunmak için de sarmısak etkili olabilir'' dedi.

Tekol, sarmısağın gripten koruyucu etkisinin kısa sürdüğünü, bu nedenle her gün yenilmesi gerektiğini vurgulayarak, ''halkın sarımsak yemesini engelleyen en önemli nedenin, sarımsağın nahoş kokusu olduğunu, ancak herkesin sarmısak tüketmesi halinde kokusundan kimsenin rahatsız olmayacağını'' söyledi.

Sarmısak yemenin gripten korunmada ekonomik ve kolay uygulanacak bir yöntem olduğuna dikkati çeken Tekol, gripten koruyucu diğer önlemlerin alınmasının da ihmal edilmemesi gerektiğini sözlerine ekledi.

limon vücut direncini arttırır.

Limon ihmal edilmemeli

Erdemli Ziraat Odası (EZO) Başkanı Adnan Dölek, gribal rahatsızlıkların geçmişten günümüze her zaman görüldüğünü, ancak, son günlerde ülkemizde de artış gösteren ''domuz gribi'' de dikkate alınarak C vitamini deposu narenciyenin tüketiminin doğal ve sağlıklı bir yöntem olarak teşvik edilmesini istedi.

Narenciye ürünlerinin gribal rahatsızlıklara karşı ilaç kadar etkili olduğunun bilimsel olarak kanıtlandığını ifade eden Dölek, Sağlık Bakanlığının halka narenciye ürünleri tüketimi yönünde öneride bulunmasının son derece yararlı olacağını söyledi. Dölek, ''Bu yıl rekolte yüksek, fiyatlar ucuz olacak. Sağlığını düşünen C vitamini deposu narenciye tüketsin'' dedi.

Erdemli Sağlık Grup Başkanı Dr. Ali Yaman da, ''domuz gribi'' rahatsızlığına karşı tedbir olarak limon ve diğer narenciye ürünlerinin tüketilmesinin etkili olabileceğini söyledi.
Yaman, ülkemizde ve bölgemizde bolca üretimi yapılan limonun sadece kışın gelmesi ve hava değişiklikleri ile oluşacak rahatsızlıklara karşı vücut direncini artıracağını kaydetti.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Soğuk Algınlığı ile Gribi Karıştırmayın

Sarmısak

 

Özel Arama

Site Düzenlemesi
BaglarBal

Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına yönelik hiç bir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
Copyright © 2008-2010 Bağlar Bal 

Kullanım Sözleşmesi I Gizlilik Bildirgesi I İade ve Garanti

Sağlık Bilgileri